ارزش تاریخ خواندن امام موسی کاظم شهادت

ارزش: تاریخ خواندن امام موسی کاظم شهادت امامت شیعه

گت بلاگز اخبار اجتماعی شما یاور همیشگی بابک زنجانی بودید / قاضی خطاب به متهم ردیف سوم

دوازدهمین جلسه پیگیری به اتهامات متهمان پرونده موسوم به فساد نفتی صبحگاه امروز در شعبه 28 دادگاه انقلاب به صورت علنی برگزار شد.

شما یاور همیشگی بابک زنجانی بودید / قاضی خطاب به متهم ردیف سوم

قاضی خطاب به متهم ردیف سوم: شما یاور همیشگی بابک زنجانی بودید

عبارات مهم : بیت المال

دوازدهمین جلسه پیگیری به اتهامات متهمان پرونده موسوم به فساد نفتی صبحگاه امروز در شعبه 28 دادگاه انقلاب به صورت علنی برگزار شد.

به گزارش ایسنا، دوازدهمین جلسه پیگیری به اتهامات دو متهم پرونده موسوم به فساد نفتی با قرائت آیاتی از کلام الله مجید شروع شد و قاضی مقیسه در ابتدای جلسه بر اساس قانون آیین دادرسی کیفری از حاضرین خواست تا نظم جلسه را حفظ کنند و سپس از متهم خواست که در جایگاه دفاع حضور پیدا کند.

شما یاور همیشگی بابک زنجانی بودید / قاضی خطاب به متهم ردیف سوم

حمید فلاح هروی با حضور در جایگاه دفاع گفت: راجع به عنوان کلاهبرداری از شرکت تامین اجتماعی باید بگویم اشتباه و برداشتی نادرست وجود دارد. در آن وقت از آقای مرتضوی سئوال شد که چگونه با زنجانی آشنا شده است اید که وی گفته بود تا قبل از امضای تفاهم نامه بابک زنجانی را نمی شناختم و فردی ما را با بابک آشنا کرد. همچنین راجع به شرکت های تامین اجتماعی استعلامی گرفته شده است بود و گفته شد که منابع مالی بابک زنجانی زیاد است و من تا این وقت دخالتی در تفاهم نامه با تامین اجتماعی نداشتم.

قاضی مقیسه در پاسخ به این بیانات فلاح هروی گفت: شما گفته بودید که در اینباره کارشناسی کرده اید تا ببینید بابک زنجانی منابع مالی دارد یا خیر، داستان سرایی نکنید. امروز جلسه آخر هست. بابک زنجانی در نامه ای به وزیر نفت گفته که 5 فقره چک شرکت تامین اجتماعی به مبلغ 355 میلیارد و 19 میلیون و 563 هزار و 600 ین ژاپن در بانک مسکن شعبه میدان ونک به ذی نفع پرداخت می شود؛ در واقع همان چک هایی بود که جهت تامین اجتماعی بود و به شرکت نفت دادید. شما پول های محرومین کشور را گرفتید و غارت کردید. بر اساس صحبت های زنجانی چک ها را به وزارت نفت دادید.

دوازدهمین جلسه پیگیری به اتهامات متهمان پرونده موسوم به فساد نفتی صبحگاه امروز در شعبه 28 دادگاه انقلاب به صورت علنی برگزار شد.

متهم ردیف سوم پاسخ داد: این عنوان به من ارتباطی ندارد.

قاضی مقیسه گفت: شما از پول بیت المال به خود بیت المال پول دادید. اخلال در نظام اقتصادی از این زیاد هم داریم؟ مجموعه هتل های هما 95 درصد، رایتل 40 درصد، قطار رجا 100 درصد، سیمان فیروزکوه 45 درصد، بانک پارسیان 4 درصد و … از جمله شرکت هایی است که شما آنها را کارشناسی و خریداری کردید.

در ادامه قاضی مقیسه گفت: شما چک ها را به شرکت نفت دادید.

شما یاور همیشگی بابک زنجانی بودید / قاضی خطاب به متهم ردیف سوم

فلاح هروی پاسخ داد: شما می گویید من صحبت نکنم و آن وقت خودتان …

مقیسه پاسخ داد: این ها صحبت نیست، مدارک را می خوانم.

دوازدهمین جلسه پیگیری به اتهامات متهمان پرونده موسوم به فساد نفتی صبحگاه امروز در شعبه 28 دادگاه انقلاب به صورت علنی برگزار شد.

فلاح هروی گفت: هر که این سخن ها را نوشته خودش بیاید و پاسخ دهد.

قاضی مقیسه اظهار کرد: شما آنقدر نفوذ داشتید، دستتان باز بوده و نظارتی بر شما نبوده هر کاری خواستید کرده اید. شما چک ها را گرفتید.

شما یاور همیشگی بابک زنجانی بودید / قاضی خطاب به متهم ردیف سوم

فلاح هروی گفت: من به تقاضای بابک زنجانی این چک ها را گرفتم.

قاضی مقیسه خطاب به وی گفت: اصلا شما چه کاره بودید که این چک ها را بگیرید. شما نمی خواهید بگویید چه کاره بودید. تا زنده هستید هم شما هم شمس و هم زنجانی اموال این مردم را برگردانید. در دست خط خود شما موجود است که درخواست کردید که یک فقره چک به 5 فقره چک تبدیل شود.

متهم ردیف سوم پرونده موسوم به فساد نفتی ادامه داد: در رابطه با تامین اجتماعی هم باید بگویم که ارتباط بین زنجانی و خود مرتضوی بوده و شرکت ها را خود شرکت تامین اجتماعی شناسایی کرده است.

فلاح هروی از قاضی مقیسه خواست که زنجانی در دادگاه حاضر شود و راجع به مسائلی که مطرح می شود توضیح دهد.

قاضی مقیسه خطاب به فلاح هروی گفت: ایشان قبلا صحبت هایش را انجام داده، حال شما صحبت کنید. شما مدیر شرکت کلاهبرداری هلدینگ سورینت بودید. شما صاحب امضا بودید و آنقدر در غارت بیت المال حریص بودید که شبانه ساعت 9 شب به تامین اجتماعی رفتید و چک ها را گرفتید.

فلاح پاسخ داد: من به دستور رفتم، چک ها را گرفتم و تحویل دادم.

قاضی مقیسه گفت: آنقدر حریص بودید که نمی توانستید صبح این کار را کنید؟ آیا مرتضوی فرار می کرد؟ یا از این می ترسیدید که مرتضوی متوجه شود سرش کلاه برود؟

فلاح هروی پاسخ داد: این برداشت های شما اشتباه است.

قاضی مقیسه گفت: شما مدیر سورینت بودید و اموال بیت المال را به غارت بردید. شما در تمام شرکت های بابک زنجانی سهم داشتید و در آن عضو بودید.

فلاح هروی گفت: مرتضوی خیلی زیرک بود، چک ها به گونه ای نبوده که پرداخت شود.

قاضی مقیسه گفت: آیا چنین چیزی می گویید این همه نامه این جا موجود است آیا می گویید قابل پرداخت نبوده است.

فلاح هروی توضیح داد: این ها نامه های زنجانی است به من ارتباطی ندارد.

قاضی مقیسه گفت: شما تا شب می خواهید این پرسشها را بگویید. از این ها بگذریم. کلاهبرداری شما در این عنوان مثل خورشید روشن هست. شما در این شرکت ها سهم داشتید.

فلاح هروی پاسخ داد: سهم من در این شرکت ها به صورت امانی یک درصد بوده و در خود کیفرخواست گفته شده است که زنجانی می گوید مالکیت صد در صدی شرکت ها جهت خودش بوده است.

قاضی مقیسه پاسخ داد: شما در تمام شرکت ها بابک زنجانی سهم داشتید.

متهم گفت: آنها را نام ببرید. فقط 6 تا از شرکت ها نه همه.

قاضی مقیسه از نماینده دادستان خواست تا در جایگاه حضور پیدا کند و اسامی بعضی از این شرکت ها را قرائت کند.

نماینده دادستان بعد از اینکه در جایگاه حضور پیدا کرد، گفت: آقای فلاح هروی مدیر هیات مدیره هلدینگ سورینت بوده، هلدینگ یک شرکت مادر است که شرکت های زیرمجموعه خود را مدیریت می کند، بعد ایشان در شرکت های دیگر هم عضو بوده اند. در توضیحات زنجانی هم گفته شده است که توافق راجع به همه شرکت ها بوده هست. اس سی تی بنکرز، هتل های سورینت، هواپیمایی قشم، سورینت پرواز، بانک fiib .

فلاح هروی گفت: شما می گویید همه شرکت ها، ولی اینگونه نبوده.

قاضی مقیسه گفت: آقای فلاح شما یار و یاور همیشگی بابک زنجانی بودید.

فلاح بیان کرد: به غیر از قشم ایر که از آن بعد از مدتی خارج شدم در هیچ کجا نمی توانید پیدا کنید که به جز آن 6 شرکت حضور داشته باشم یا سمت و حق و حقوقی داشته باشم.

نماینده دادستان اظهار کرد: هر لحظه در پرونده های بزرگ کلاهبرداری اینگونه است با تشکیل شرکت های سوری اقدام به اخذ تسهیلات کلان و بستر سازی جهت ارتکاب جرم می شود. در بعضی از این شرکت ها هیات مدیره ای تشکیل نمی شود یا اصلا جلسه ای هم برگزار نمی شود. جهت مثال در پرونده مه آفرید امیر خسروی 53 شرکت وجود داشتند که به صورت ضرب دری ضامن هم بودند.

فلاح هروی گفت: اصلا در شرکت ها به غیر از قشم ایر جلسه ای تشکیل نشده هست. نمی توانید یک جا پیدا کنید که من در این شرکت ها فعالیت داشته باشم.

قاضی مقیسه در تصویر العمل به این گفته فلاح هروی گفت: احسنت، بعد کلاهبرداری شما ثابت می شود. آقای فلاح هروی شما صاحب نفوذ بودید و خیلی عاقلانه در کلاهبرداری ها حضور پیدا کردید.

فلاح هروی گفت: من اصلا مسئولیتی نداشتم.

قاضی گفت: شما مسئولیتی نداشتید؟ از بیابان آمدید؟

فلاح هروی گفت: خدا من را ببخشد اگر اشتباه می کنم و شما را ببخشد اگر اشتباه می کنید. شرکت هایی که من سال ها در آن بودم تمام موارد در جای خود بوده است.

قاضی مقیسه گفت: بله این ها شرکت های شخصی بوده، ولی این مواردی که در موردش صحبت می کنید مربوط به بیت المال است.

فلاح هروی گفت: من در این شرکت ها منافعی نداشتم.

قاضی مقیسه گفت: بعد جهت رضای خدا کار می کردید؟ شما که عضو هیات رئیسه این شرکت بودید دارای نفوذ بودید.

قاضی مقیسه گفت: شما 138 شرکت خریدید، 30 میلیارد اموال نفت و 15 میلیارد پول نقد در اختیارتان بود. همسر شما گفت که سه دنگ از منزل به نامش است و چون می داند حرام است می خواهد وکالت دهد که به بیت المال برگردد.

متهم ردیف سوم پاسخ داد: آن منزل ارتباطی با نفت ندارد. سند آن جهت سال 88 هست. بابک زنجانی در جایی از کیفرخواست گفته که فلاح هیچ نقشی به جز آوردن مافیای آقای فلانی نداشته، آیا اینجا پرسش پیش نمی آید که آنگونه که شما می گویید هر لحظه با هم بودید و شریک یکدیگرید به این راحتی از هم جدا می شوند؟ آیا من هر لحظه بدهکار بودم؟

قاضی مقیسه بیان کرد: شما از خودتان صحبت کنید. اختلاف شما با بابک زنجانی از جایی شروع شد که می خواستید منافع را تقسیم کنید و وی را ترساندن کردید که سه روز دیگر وی را به زندان می اندازی.

فلاح هروی گفت: اینها دروغ هست، دروغ. شما که روحانی هستید باور نکنید.

قاضی مقیسه ادامه داد: تفاهم نامه منعقد شده است با شرکت تامین اجتماعی بین سورینت قشم به نمایندگی زنجانی و شما به عنوان رییس هیات مدیره و شرکت تامین اجتماعی با عنوان خرید تعدادی از شرکت های این شرکت منعقد شده است هست. شما با علم به اینکه می دانستید بانک زنجانی تحریم شده است به مرتضوی گفتید که ما پول داریم. آیا این موارد غارت بیت المال نیست؟ شما به آسانی در رختخواب می نشستید و کارهای خود را انجام می دادید.

فلاح پاسخ داد: شما که می گویید من در رختخواب بودم خیر، در آن وقت کشیک جایی بودم. از مشهد آمدم و از سوی آقای زنجانی و مرتضوی به من گفته شد که چک ها را بیاورم. شما می گویید خواب بودید در حالی که من در کشیک بودم.

قاضی مقیسه پرسید: یعنی شما در قرارداد مهم نفت حضور نداشتید؟

متهم ردیف سوم پرونده موسوم به فساد نفتی گفت: من تنها جایی که در نفت حاضر بودم در آنجایی بود که به پمپ بنزین رفتم تا ماشینم را بنزین بزنم. شخصی به نام آقای «م» امضای من را جعل کرد.

قاضی مقیسه گفت آقای «م» زنده هست، خودش این مساله را انکار کرده، اصلا اگر امضای شما جعل شده است آیا شکایت نکردید؟

متهم پاسخ داد: شکایت کردیم.

در این میان وکیل متهم از قاضی اجازه خواست که راجع به این شکایت توضیح دهد ولی هنگامی که با مخالفت قاضی روبرو شد ابراز نارضایتی کرد و قاضی در تصویر العمل به اعتراض وی گفت: لطفا سکوت کنید و اعتراض نکنید تا شما را از جلسه بیرون نکنم. اگر شکایت کردید پیگیری می شود.

فلاح هروی پاسخ داد: امضای من را تطبیق دهید تا متوجه شوید امضای من جعل شده است یا خیر؟ من در خصوص این عنوان درخواست کارشناسی کرده بودم که به آن توجهی نشد.

قاضی گفت: شما دارید دروغ می گویید که امضای تان جعل شده است است.

فلاح هروی پاسخ داد: به نظر من شما از جلسه خسته شده است اید و نمی خواهید من دفاع کنم و دفاعیات من را بشنوید.

قاضی مقیسه گفت: لطفا در عنوان صحبت کنید.

متهم ادامه داد: بر اساس مسائلی که بازپرس بررسی کرده کل بدهی من 14 میلیارد و 800 میلیون تومان هست. راجع به ماساژور و روکش خودروی من صحبت هایی شد که مورد توجه رسانه ها قرار داده شد که همگی بدهی من به بابک زنجانی است.

قاضی مقیسه تصویر العمل نشان داد و گفت: اینها پول مردم هست. بر اساس گفته های زنجانی 30 میلیارد و بر اساس تحقیقات هزار میلیارد تومان بدهکار هستید.

فلاح هروی گفت: سندی در کیفرخواست مطرح شده است که مربوط به سال های 88، 89 و 90 است و ربطی به عنوان شرکت نفت ندارد.

مقیسه گفت: شما کسی هستید که از سال 88 دست زنجانی را گرفتید، این عنوان ادامه داشت تا جایی که کشور تحریم شد و فرصتی پیدا کردید که 10 محموله نفتی را بفروشید و پول آن را ندهید، به خاطر نفوذتان به زنجانی اعتماد شد.

قاضی مقیسه گفت: ما می گوییم هدیه، شما می گویید بدهی؛ ما می گوییم اموال بیت المال، شما می گویید بدهکاری؛ ما می گوییم بیا بدهی ات را به شرکت نفت بعد بده شما می گویی بدهکاری به زنجانی است.

‎قاضی مقیسه ادامه داد: ما اینها را اموال بیت المال می دانیم و می گوییم که باید این اموال به بیت المال برگردد.

متهم بیان کرد: من بر اساس اسناد 14 میلیارد به زنجانی بدهکار هستم. اگر کسی به کسی بدهکار است و طرف طلب خود را نگرفته چه ربطی به شرکت نفت دارد؟ من می گویم که تمام بحث ها مربوط به قبل از سال 91 است.

قاضی مقیسه با اعلام ختم این جلسه گفت: در صورت لزوم جلسه بعدی تشکیل می شود و تاریخ آن متعاقباً اعلام خواهد شد و وکلا دفاعیات خود را در قالب لایحه ارائه دهند.

واژه های کلیدی: بیت المال | بابک زنجانی | بانک زنجانی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog