ارزش تاریخ خواندن امام موسی کاظم شهادت

ارزش: تاریخ خواندن امام موسی کاظم شهادت امامت شیعه

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی مبارزه پایتخت کشور عزیزمان ایران با گروه های تروریستی در منطقه تا ریشه کنی آنها ادامه می یابد / رییس جمهو

رییس جمهور، آینده سوریه را نه در دست قدرتهای خارجی بلکه در اختیار مردم سوریه دانست و با بیان اینکه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران بر خلاف آمریکا و صهیونیست ها

مبارزه پایتخت کشور عزیزمان ایران با گروه های تروریستی در منطقه تا ریشه کنی آنها ادامه می یابد / رییس جمهو

رییس جمهو : مبارزه پایتخت کشور عزیزمان ایران با گروه های تروریستی در منطقه تا ریشه کنی آنها ادامه می یابد

عبارات مهم : ایران

رییس جمهور، آینده سوریه را نه در دست قدرتهای خارجی بلکه در اختیار مردم سوریه دانست و با بیان اینکه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران بر خلاف آمریکا و صهیونیست ها به دنبال تشنج در منطقه نیست ، تصریح کرد: پایه های تروریسم در عراق و سوریه فرو ریخته است و مبارزه پایتخت کشور عزیزمان ایران با گروه های تروریستی در منطقه تا ریشه کنی آنها ادامه می یابد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح چهارشنبه در فرودگاه مهراباد و پیش از ترک پایتخت کشور عزیزمان ایران به مقصد سوچی در روسیه به منظور شرکت در نشست سه جانبه سران کشورهای ایران، روسیه و ترکیه گفت: ما در منطقه دنبال تعامل و نه تقابل هستیم.

مبارزه پایتخت کشور عزیزمان ایران با گروه های تروریستی در منطقه تا ریشه کنی آنها ادامه می یابد / رییس جمهو

رییس جمهور در جمع خبرنگاران و در تشریح شرح نشست سه جانبه سران ایران، روسیه و ترکیه گفت: متأسفانه بیش از 6 سال است که منطقه ما دچار بی ثباتی، ناامنی و فعالیت های مخرب تروریست ها شده است است.

روحانی افزود: در این رابطه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران از شروع احساس مسئولیت می کرد، جهت اینکه می دانست روندی که به وسیله قدرت های بزرگ غربی جهت این منطقه طراحی شده، جزیی از همان طرح خاورمیانه نوین و تحولاتی است که آمریکایی ها از سال های پیش در منطقه دنبال آن بودند و رژیم غاصب صهیونیستی همواره از این طرح پشتیبانی و حمایت می کرد.

رییس جمهور، آینده سوریه را نه در دست قدرتهای خارجی بلکه در اختیار مردم سوریه دانست و با بیان اینکه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران بر خلاف آمریکا و صهیونیست ها

رییس جمهور اظهارداشت: سال های اولیه، ایام مظلومیت مردم عراق، سوریه و لبنان بود. جز خود مردم این کشورها و ارتش های آنان و بعضی از نیروهایی که داوطلب بودند از جمله جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و حزب الله لبنان، کسی جهت کمک به اینها نیامد ولی با ادامه روند و فداکاری هایی که انجام گرفت، روشن شد که صحنه آینده این منطقه صحنه پیروزی تروریست ها نیست.

روحانی تصریح کرد: در این راستا حضور روسیه در این میدان، در کنار کشورهای منطقه تأثیرگذار بود و دنیا هم احساس کرد که مسأله سوریه و عراق با آنچه که آنها فکر می کردند، حل و فصل نخواهد شد و باید در یک روند دیگری در نهایت نظر ملت های منطقه پذیرفته شود.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: به دنبال مبارزات موفق مردم سوریه و عراق در برابر تروریست ها، روند سیاسی هم به صورت تقریباً نیمه فعال شروع شد و در نهایت در یکسال اخیر سه کشور ایران، روسیه و ترکیه تصمیم گرفتند که در روند میدانی و سیاسی هماهنگ تر و فعال تر شوند.

مبارزه پایتخت کشور عزیزمان ایران با گروه های تروریستی در منطقه تا ریشه کنی آنها ادامه می یابد / رییس جمهو

روحانی با اشاره به اینکه نشستهای آستانه قزاقستان در طول 11 ماه گذشته به دنبال این تصمیم به وسیله سه دولت کشور عزیزمان ایران ، روسیه و ترکیه برگزار شد، گفت: موفقیت هایی هم در این زمینه به دست آمد و امروز در سوچی روسیه اجلاس بسیار مهمی در سطح سران سه کشور ایران، روسیه و ترکیه برگزار می شود.

رییس جمهور اضافه کرد: این اجلاس در بین دو اتفاق مهم تشکیل می شود، اتفاق پیش از اجلاس، موفقیت رزمندگان اسلام در برابر داعش و تروریسم در منطقه هست. در این هفته ها و ماه های اخیر هم عراقی ها به پیروزی نهایی در برابر داعش رسیدند و هم در سوریه با تصرف بوکمال به موفقیت تقریباً نهایی در برابر داعش رسیده اند.

رییس جمهور، آینده سوریه را نه در دست قدرتهای خارجی بلکه در اختیار مردم سوریه دانست و با بیان اینکه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران بر خلاف آمریکا و صهیونیست ها

روحانی اظهار داشت: البته این پیروزی معنایش آن نیست که مسأله تروریسم و داعش در منطقه تمام شده است هست، ولی پایه های اینها فرو ریخته هست. اینها دیگر سرزمینی ندارند که مدعی شوند دنبال حکومت در منطقه هستند، ولی به صورت گروه های کوچک تروریستی همچنان جهت مدتی باقی خواهند ماند.

رییس جمهور تصریح کرد: توصیه دوم در این اجلاس مسأله کنگره ای است که می خواهد تشکیل و گفتگوی سوری – سوری جهت آینده سوریه شروع شود. بنابراین مهم است که در این اجلاس مشورت و مشورت شود نسبت به آن اجلاسی که نهایتاً باید نظر مردم سوریه را تأمین کند.

مبارزه پایتخت کشور عزیزمان ایران با گروه های تروریستی در منطقه تا ریشه کنی آنها ادامه می یابد / رییس جمهو

روحانی با اشاره به این توصیه که دنیا هم در مسأله سوریه از هنگامی که از خواب بیدار شد که چند اتفاق رخ داد، در توضیح این حوادث گفت: اولاً تروریست ها، شروع کردند به جنایات بی سابقه، کسی فکر نمی کرد که در قرن 21 این جنایات صورت بگیرد و آدم ها را زنده زنده بسوزانند، کشتار دسته جمعی بکنند و افراد را سر ببرند و همه مراکز تمدنی را نابود کنند؛ این دنیا را تکان داد.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: از طرف دیگر سیل آوارگان سوری بود که غربی ها و مخصوصاً اروپایی ها را تکان داد و آنها با این عنوان مواجه شدند و در کنار این دو مسأله، مسأله سوم عدم موفقیت تروریست ها در رسیدن به اهدافشان بود. یعنی هر چه پیش می رفت، اینها ناموفق بودند و عنوان تروریسم هم از مرزهای سوریه تجاوز کرد. یعنی اینها دیدند در خود کشورهای اروپایی و آمریکایی دچار مصیبت تروریسم هستند.

روحانی اضافه کرد: بنابراین تفکر که تروریست ها یک ابزار خوبی در اختیار آنها هستند که هر کاری می خواهند در منطقه بکنند، تقریبا افکار عمومی جهانی این تصور را رد کرد.

رییس جمهور اظهار داشت: امیدواریم در اجلاس امروز تصمیماتی که اتخاذ می شود و در نهایت بیانیه ای که از طرف سه کشور صادر می شود، زمینه ای را جهت آینده خوب سوریه آماده کند. آینده سوریه به دست نیروها و قدرتهای خارجی نخواهد بود؛ آینده سوریه در اختیار مردم سوریه است.

روحانی ادامه داد: آنچه اکثریت مردم سوریه و افکار عمومی این کشور می خواهد، این است که زمینه حضور و فعالیت مردم زیاد فراهم شود و از آن کاری که مردم در سوریه می خواهند انجام دهند، حمایت کنند. جهت ما تمامیت ارضی، حاکمیت ملی و استقلال سوریه بسیار مهم هست. البته مسأله بازسازی و بازگشت آوارگان به کشورشان نیز از مسایل بسیار مهم است.

رییس جمهور تصریح کرد: تصمیم جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران از روز اول بر این بوده که تروریسم به عنوان ابزار در این منطقه ناموفق خواهد بود و همچنین عوض کردن مرزهای جغرافیایی و دخالت قدرت های خارجی بویژه آمریکا و صهیونیست ها در این منطقه ناموفق خواهد بود.

روحانی تاکید کرد: ما دنبال تشنج در این منطقه نیستیم، آنهایی که دنبال تشنج در این منطقه هستند، آمریکایی ها و صهیونیست ها و متأسفانه بعضی از کشورهایی هستند که حاکمانشان تازه به دوران رسیده و تحت تأثیر القائات آنها قرار گرفتند. ملت و حکومت و دولت کشور عزیزمان ایران خیر منطقه و ثبات منطقه را می خواهد و دنبال تقابل با کسی نیست، دنبال تعامل با کشورهای منطقه هست. مبارزه ملت کشور عزیزمان ایران با تروریسم تا ریشه کنی تروریسم در این منطقه مهم ادامه خواهد یافت.

واژه های کلیدی: ایران | روسیه | سوریه | تروریسم | حسن روحانی | رییس جمهور | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog