ارزش تاریخ خواندن امام موسی کاظم شهادت

ارزش: تاریخ خواندن امام موسی کاظم شهادت امامت شیعه

گت بلاگز اخبار گوناگون رؤیای سرزمین شناور روی دریا به واقعیت تبدیل می شود

پس از سال‌ها انتظار، اکنون رؤیای سرزمین شناور روی دریا در حال وقوع هست. قرارداد احداث چنین شهری در آب‌های تاهیتی به امضا رسید.

رؤیای سرزمین شناور روی دریا به واقعیت تبدیل می شود

رؤیای سرزمین شناور روی دریا به واقعیت تبدیل می شود

عبارات مهم : طراحی

پس از سال ها انتظار، اکنون رؤیای سرزمین شناور روی دریا در حال وقوع هست. قرارداد احداث چنین شهری در آب های تاهیتی به امضا رسید.

شهر شناور روی دریا، رؤیای دیرینه معماران آینده نگر و نویسندگان داستان های علمی-تخیلی بوده هست. اکنون رؤیای نخستین جامعه کاملا شناور دنیا در آب های فیروزه ای تالاب تاهیتی، در حال تحقق هست. یک شرکت سرمایه گذاری سنگاپوری به نام مرزهای آبی (Blue Frontiers)، یادداشت تفاهمی با دولت پولینزی فرانسه امضا کرده است تا یک دهکده ی شناور ۶۰ میلیون دلاری را در سمت جنوبی جزیره مهم تاهیتی بسازد. تاریخ شروع این کار ابتدای سال ۲۰۲۰ آینده نگری شده است است.

جو کوئیرک، مدیر مؤسسه ی سی استیلینگ، یک شرکت غیر انتفاعی (شرکتی که بدون اهداف تجاری و جهت پشتیبانی از نشانه خاصی به عنوان نمونه در ارتباط با محیط زیست تشکیل شده است ) که حامی شرکت مرزهای آبی هست، می گوید:

این دهکده نمونه ای آزمایشی است جهت فراهم کردن تکنولوژی هایی که در آینده جهت ساخت جوامع بسیار بزرگ شناور مورد نیاز خواهد بود.

هدف این مؤسسه این است که روزی بتواند شهرهای شناور وسیعی بسازد که خارج از قلمروهای کنونی در آب های کره زمین پیشرفت کنند. روستای شناور تاهیتی درست روی صخره مرجانی محافظت شده است در جزیره، با عمق تقریبی ۱۰۰ فوت (حدود ۳۰ متر) مستقر خواهد شد.

فضای طراحی شده است در این طرح ها به صورتی است که امکان زندگی و کار جهت ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر روی ده صفحه ی شناوری که هر کدام دارای اندازه ای در حدود یک زمین بیس بال هست، فراهم شود. هر کدام از این صفحات شناور به وسیله مسیرهایی به یک منطقه یکسان با مساحت ۷۵۰۰ فوت مربع (برابر ۶۹۶ متر مربع) متصل می شود. کوئیرک می گوید:

انتظار داریم دهکده ی شناور با تکیه بر گردشگری و ایجاد صنایع آبزی تازه مانند کشاورزی دریایی و انرژی موج پیشرفت کند.

رؤیای سرزمین شناور روی دریا به واقعیت تبدیل می شود

دهکده ی شناور تاهیتی نمونه ای آزمایشی است جهت آشنایی و طراحی فناوری هایی که جهت ایجاد جوامع شناور بسیار بزرگ تر ضرورت دارد.

کوئیرک می گوید:
ما قصد داریم در این دهکده منزل های ییلاقی، آپارتمان، مراکز تحقیقاتی و یک رستوران زیر آب بنا کنیم. این به معنای جذابیت توریستی منطقه و نیز معرفی این مکان به عنوان نمونه ای از جوامع پایدار خواهد بود. طراحی این ساختارها به صورتی است که موجب زیاد کردن تراکم اکوسیستم زیستی دریا شود و به شیوه ای باشد که موجودات آبزی به آن جذب شوند. هنگامی که شما به طبقات پایینی بروید، می توانید از ورای شیشه ها، زندگی دریایی را تماشا کنید. ما قصد داریم به صورت عملی به مردم نشان دهیم که چگونه جوامع شناور می توانند محیط زیست را ترمیم کنند.

شهر آرزوها در دریا
سرزمین شناوردر اقیانوس، سال ها رؤیای اندیشمندان و خیال پردازان بوده هست. از جمله ایده های مشهور در این زمینه،تریتون سیتی است که در دهه ۱۹۶۰ به وسیله باکمینستر فولر (طراح آمریکایی) طراحی شد؛ شهری شناور در بندر توکیوی ژاپن با ظرفیت پنج هزار نفر که بتواند مناطق قابل سکونت در آب جهت این کشور کوچک فراهم سازد.

بسیاری از طرح های محدود در این زمینه اجرا شده است هست؛ ولی توافقنامه بین شرکت مرزهای آبی و پلینزی فرانسه، شروع پروژه ای منحصربه فرد با سرمایه اولیه ۶۰ میلیون دلار هست. دهکده های شناور دریایی نسل ها است که آرزوی اندیشمندان و رؤیاپردازان هستند.

داشتن استقلال نسبی، بخشی از برنامه جهت نخستین دهکده ی شناور هست. کوئیرک می گوید:

دلیل اینکه ما آن را دهکده ی دریایی می نامیم این است که تحت حمایت دولت پلینزی فرانسه، تا حدودی مستقل خواهد بود. آن ها به ما اجازه ی ساخت چنین سازه ای داده اند تا ببینند آیا ما می توانیم طرح منحصربه فردی اجرا کنیم که بشود در آینده زیاد از آن استفاده برد یا خیر.

جزایر شناور
معمار این پروژه، بارت روفن که متخصص سازه های شناور هست، می خواهد طرح چنین سازه ای را چنان در نظر بگیرد که با ساختار منطقه مطابقت داشته باشد و منظره آنجا را تخریب نکند.

از فاصله ی دور، دهکده ی شناور همچون جزیره ای طبیعی، با سقفی سبز از جنس گیاه های دیده می شود که گیاه های سبز آن، فاضلاب را نیز تصفیه می کنند. تا حد امکان ساختمان ها با مواد بازیافتی ساخته می شوند و مواد تجدید پذیر محلی مانند چوب نارگیل مورد استفاده قرار خواهد گرفت. روفن می گوید:

فناوری های مورد نیاز جهت ساخت جوامع شناور بسیار مهم اند؛ به خاص در جزایر و مناطق ساحلی که مورد ترساندن پیشروی دریا هستند. با این حال همچنان جذابیتی جهت زندگی در آب وجود دارد که ارزش بالای سرزمین های ساحلی را نشان می دهد. مرز بین آب و خشکی، درست جایی است که جذابیت های طبیعی همراه با هم هستند و ما می خواهیم حاشیه های بیشتری ایجاد کنیم.

پس از سال‌ها انتظار، اکنون رؤیای سرزمین شناور روی دریا در حال وقوع هست. قرارداد احداث چنین شهری در آب‌های تاهیتی به امضا رسید.

زومیت

واژه های کلیدی: طراحی | شهر شناور | اخبار گوناگون

رؤیای سرزمین شناور روی دریا به واقعیت تبدیل می شود

رؤیای سرزمین شناور روی دریا به واقعیت تبدیل می شود

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog