ارزش تاریخ خواندن امام موسی کاظم شهادت

ارزش: تاریخ خواندن امام موسی کاظم شهادت امامت شیعه

گت بلاگز اقتصادی اجرای برنامه محور بودن کشاورزی در گرو چیست؟

رعایت الگوی کشت و ایجاد زنجیره تولید از مزرعه تا سفره یکی از ابتدایی‌ترین مصادیقی است که در عنوان محوری بودن کشاورزی مورد توجه قرار می‌گیرد.

اجرای برنامه محور بودن کشاورزی در گرو چیست؟

به گزارش خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، برنامه محور بودن کشاورزی و بهره گیری از تکنولوژی های روز دنیا از جمله مواردی است که در جهت توسعه پایدار و مسابقه در بازارهای صادراتی مورد توجه قرار گرفته است.
البته ناگفته نماند که رعایت الگوی کشت و ایجاد زنجیره تولید از مزرعه تا سفره یکی از ابتدایی ترین مصادیقی است که در عنوان محوری بودن کشاورزی مورد توجه قرار می گیرد.

عبارات مهم : تجارت

حال جهت اطلاع از آخرین اوضاع برنامه های محوری بودن کشاورزی و دستاوردهای آن جهت بخش به سراغ مسئولان امر می رویم.
رضا نورانی مدیر اتحادیه ملی محصولات کشاورزی در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گفت: تک نرخی شدن ارز، مبارزه جدی با قاچاق کالا، واگذاری تصمیمات و سیاست صادرات به بخش خصوصی، بهسازی و نوسازی زیرساخت های کشاورزی و برطرف موانع صادرات غیر نفتی از جمله انتظارات بخش شخصی از دولت دوازدهم است.
وی افزود: ورود به شرکت تجارت جهانی، حمایت از محصولات ارگانیک در جهت سند چشم انداز ۱۴۰۴، جلوگیری از واردات محصولات تراریخته، استفاده از فناوری های روز دنیا، ایجاد زمینه های مناسب در جهت بهره وری اوج از منابع آبی و خاکی، استفاده از ارز صادراتی جهت واردات و اصلاح ساختار سیستم بانکی در جهت رسیدن به نظام بانکداری اسلامی از جمله برنامه محوری بخش کشاورزی به شمار می رود.
نورانی با اشاره به دستاوردهای محوری بودن بخش کشاورزی بیان کرد: با توجه به پتانسیل بالای کشور درصورت اجرای برنامه مناسب امکان توسعه تولید و صادرات محصولات کشاورزی و جلوگیری از قاچاق وجود دارد.
به گفته مدیر اتحادیه ملی محصولات کشاورزی با اجرای این سیاست ها در مرحله نخست صادرات فراتر از ۱۰۰ میلیارد دلار خواهد رسید.

بخش کشاورزی جهت پیشرفت نیازمند برنامه مدون است

علی خان محمدی مدیر عامل مجمع ملی نخبگان بخش کشاورزی در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گفت: برنامه محور بودن بخش کشاورزی و استفاده از تکنولوژی های روز دنیا از جمله مواردی است که جهت توسعه پایدار و رقابتی بودن در بازار های داخلی و صادراتی امری مهم به شمار می رود.
وی افزود: رعایت الگوی کشت و داشتن زنجیره تولید از مزرعه تا سفره می تواند ضمن نجات کشاورزان از سرگردانی تولید در صادرات محصولات نقش اساسی ایفا نماید.
خان محمدی با اشاره به اینکه بخش کشاورزی جهت پیشرفت و توسعه نیازمند برنامه مدون هست، گفت: در صورت تولید محصولات با کیفیت ضمن حضور در بازارهای صادراتی جهت مسابقه با سایر رقبا مشکلی نخواهیم داشت.
مدیر عامل مجمع ملی نخبگان با اشاره به نقش دولت در بخش کشاورزی تصریح کرد: دولت در بخش کشاورزی با نظارت و ارائه برنامه به کشاورزان باید به بخش خصوص وقت دهد تا با واردات تکنولوژی به توسعه دست یابند.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: تجارت | برنامه | صادرات | محصولات | کشاورزی | اقتصادی | کشاورزی | زنجیره تولید

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog