ارزش تاریخ خواندن امام موسی کاظم شهادت

ارزش: تاریخ خواندن امام موسی کاظم شهادت امامت شیعه

گت بلاگز بین‌الملل مخالفان برزیلی خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام

در پی متهم شدن رئیس‌جمهور برزیل به فساد مالی، مردم این کشور در تظاهراتی برگزاری انتخابات زودهنگام را خواستار می‌شوند.

مخالفان برزیلی خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان به نقل از شبکه خبری فرانس 24، مخالفان میشل تامر مدیر جمهور برزیل، امروز با برپایی تظاهراتی خواستار برگزاری انتخابات سریع هنگام می شوند.

هزاران نفر از مردم برزیل قرار است امروز در اعتراض به سیاست میشل تامر و در حمایت از برگزاری انتخابات زودهنگام تظاهرات کنند.

عبارات مهم : برزیل

اقتدار میشل تمر با توجه به نقشی که در پرونده های فساد مالی از جمله ماجرای فساد مالی پترو براس داشته است با برگزاری تظاهرات و اعتراضات مردمی زیر سئوال رفته است.
واقعیت امروز برزیل این است که میشل تامر باید به خشم مردم کشورش پاسخ دهد. وی که بعد از کناره گیری دیلما روسف عهده دار سمت ریاست جمهوری شده است است اکنون باید با دو گروه یکی احزاب سیاسی مخالف و مخالفت گسترده مردم دست و پنجه نرم کند. تامر نیز مانند بسیاری دیگر از سیاستمداران این کشور در فساد مالی پتروبراس پرونده دارد.
بر اساس افشاگری های روزنامه ال گلبو، میشل تمر جهت سرپوش گذاشتن بر فساد مالی خود، به «ادواردو کونیا»، مدیر سابق مجلس نمایندگان فدرال، که اکنون در زندان بسر می برد حق السکوت پیشنهاد کرده بود. نوار ویدئویی این پیشنهاد نیز موجود هست، ولی تامر می گوید این نوار ساختگی است و جهت فریب مردم برزیل ساخته شده است هست.
دادستانی کل برزیل که مسئول پیگیری به این پرونده شده است اذعان کرده است که میشل تامر تلاش کرده بود جلوی پیشرفت پرونده پتروبراس را بگیرد.
با توجه به همین شواهد و مدارک، مدیر جمهور کنونی برزیل اکنون به مانع تراشی در راه دستگاه قضایی کشور و رشوه گیری متهم است.


انتهای پیام/

واژه های کلیدی: برزیل | پرونده | برگزاری | انتخابات | ریاست جمهوری | بین الملل | میشل تامر | تمر

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog