ارزش تاریخ خواندن امام موسی کاظم شهادت

ارزش: تاریخ خواندن امام موسی کاظم شهادت امامت شیعه

گت بلاگز فرهنگی هنری اهالی فرهنگ و هنر از انتظارات خود از رئیس‌جمهور آینده می‌گویند

29 اردیبهشت روزی است که مردم با رفتن به پای صندوق‌های رای مدیر جمهور آینده خود را گزینش می‌کنند.

اهالی فرهنگ و هنر از انتظارات خود از رئیس‌جمهور آینده می‌گویند

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ 29 اردیبهشت روزی است که مردم با رفتن به پای صندوق های رای مدیر جمهور آینده خود را گزینش می کنند که بازیگران و صورت های معروف نیز بخشی از این قشر را تشکیل می دهند.
در این میان بازیگران و صورت های معروف هم از مدیر جمهور آینده انتظاراتی دارند. تعدادی از بازیگران و صورت های معروف در گفتگو با گروه تحریریه سایت به این عنوان اشاره دارند که با برنامه و سیاست گذاری مناسب می توان به خواسته ها دست پیدا کرد.

عبارات مهم : فرهنگ
جهانگیر الماسی (بازیگر): مدیر جمهور آینده با صداقت در راه خدا قدم بردارد

وظیفه هنر، رسانه و کسی که مدیریت را به عهده دارد، تولید و توزیع آگاهی به مخاطب هست. دامنه فرهنگ بسیار گسترده است و سیاست، علوم اجتماعی، حکمت و روابط اجتماعی همه زیرمجموعه فرهنگ هستند.
من دغدغه ‎ام این است که مدیر جمهور آینده در حوزه مسئولیت با صداقت، درستی و در راه خدمت واقعی گام بردارد؛ نه اینکه با پرسشها دیگر خدمتگذار تاریخ، هویت و فرهنگ کشور عزیزمان ایران باشد.
شمسی فضل اللهی (بازیگر): امیدوارم فرهنگ را دوست داشته باشند
فکر می کنم هر انسانی که هر پستی را به عهده دارد، باید کار خود را درست انجام دهد.
امیدوارم کار خوب پیشنهاد کنند، فرهنگ را دوست داشته باشند و سلیقه داشته باشند؛ آیا که با نداشتن سلیقه دچار عقب ماندگی خواهیم شد. از طرفی هنر قرار است هر انسانی را والاتر و تواناتر کند. امیدوارم هر مدیر جمهوری که گزینش می شود، علاقه به توانمندی و سربلندی ایرانیان داشته باشد.
مهوش صبرکن (بازیگر): امیدوارم رکود کاری برطرف شود
مهمترین دغدغه من مشمول بر حال من نمی شود؛ بلکه به کل جامعه هنری ارتباط دارد. رکود کاری بسیار است و امیدواریم این پرسشها برطرف شود و همه در کارهای خوب حضور داشته باشند.
آرزو می کنم مدیر جمهور در حوزه فرهنگی و هنری گسترش کاری ایجاد کنند و این رکود را از بین ببرد. مدیر جمهور باید بداند جامعه ای که در آن فرهنگ و هنر رشد نکند، به رکودهایی در حوزه های دیگری خواهد رسید. به نظرم مورد نیاز است هزینه های بیشتری به بخش فرهنگی تخصیص داده شده است داده شود.
احمد نجفی (بازیگر): حرمت بازیگران و صورت های معروف احوالپرسی از آنها نیست
به نظرم باید به صنفی که در آن کار می کنیم احترام بگذاریم، البته خیلی از صنف ها مادی فکر می کنند و مشکلاتی نیز وجود دارد. به نظرم حرمت کسانی که در حوزه فرهنگی هنری هستند، باید ارتقا پیدا کند.
وقتی می گوییم حرمت، منظورمان احوالپرسی نیست بلکه حرمت اجتماعی، بیمه و کلینیک بهداشتی جهت بازیگران و صورت های معروف فراهم شود.
متاسفانه قشر ما بازنشستگی ندارد و زمانی که بازنشسته هستیم، نیاز به کار داریم. تنها صنفی که بازنشستگی ندارد بازیگران و صورت های معروف هستند؛ آیا که با وجود اوج بودن سن، هنوز شوق کار کردن دارند. متاسفانه در سینما و تئاتر فکر می کنند کسانی که از پنجاه سالگی عبور می کنند، دیگر جایی جهت کار ندارند. در صورتی که در تمام دنیا از کسانی که پیشکسوت هستند، زیاد استفاده می کنند. به هر حال من به مسئله هنر به عنوان حریم اجتماعی نگاه می کنم و امیدوارم این حریم حفظ شود.
رضا بنفشه خواه (بازیگر): مدیر جمهور نظارت بیشتری داشته باشد
متاسفانه شغل ما جذابیت کاذبی پیدا کرده هست، نمی خواهم به کسی بربخورد ولی افراد ناآشنایی به عنوان تهیه کننده حضور دارند که از عواملی استفاده می کنند که نقش را می فروشند. باید نظارت و بهای بیشتری بخصوص به تئاتر داشته باشند؛ آیا که این حوزه مظلوم واقع شده است هست.
هوشنگ توکلی (بازیگر): مدیر جمهور آینده باید براق سازی کند
شرایط مدیریتی حوزه فرهنگ ناآگاهانه فاصله ای بین نسل گذشته و امروز به وجود آورده هست. طبیعی است بسیاری از تجربیات ما به طور نیمه کاره رها شده است هست.
ما می توانستیم خیلی از اماکن فعالیت های فرهنگی را توسعه دهیم؛ آیا که ما آینده نگری می کردیم در آینده هنر مخاطب بسیاری دارد و می خواستیم اماکن آماده شود تا مشکل ما را تحمل نکنند و به آسانی کار کنند. ولی متاسفانه به علت ضعف ها مراکز فرهنگی فرسوده شدند و نیاز به بازسازی مجدد دارند. در ضمن نمایشنامه ای نوشته ام ولی هنوز بلاتکلیف هستم که باید کجا آن را اجرا کنم؟
من اعتقاد دارم مدیر جمهور آینده باید کمتر شعار بدهد. بازیگران و صورت های معروف به اندازه کافی آسیب دیده اند. باید انجمن و صنف ها آیین نامه شفافی داشته باشند و گلوگاه ها مشخص شود؛ آیا که به اندازه کافی نیروی انسانی در سطح جهانی حرف جهت گفتن دارند ولی به علت نبود تشکل های صنفی هنوز انجام نشده است و مدیر جمهور باید براق سازی کند و آیین نامه ها را به کمک بازیگران و صورت های معروف فراهم کند تا فضای حرفه ای ما صاحب صنف شود.
عزت الله مهرآوران (بازیگر): مدیر جمهور به ارزش های هنری باید توجه داشته باشد
دغدغه من کار کردن در حوزه های کاری سینما، تئاتر، تلویزیون هست. این روزها در تئاتر کمتر می توانیم کار کنیم؛ آیا که از لحاظ امکانات حمایت نمی شود. تئاتری که می تواند تاریخ فرهنگی هنری یک ملت باشد اینگونه غریب هست.
درخواستم تکراری است ولی به ارزش های هنری در کشور باید توجه داشته باشند که اینطور غریب افتاده هست. من واقعا از مدیر جمهور می خواهم در حوزه های متفاوت هنری توجه مضاعف کنند.
محسن میرباقری (کارشناس مذهبی): حفظ دستاوردهای انقلاب، اسلام و اهل بیت (ع) در اولویت باشد
ما در زمینه فرهنگ در معرض تهاجم و بلکه طبق فرمایش مقام معظم رهبری در معرض شبیخون فرهنگی هستیم و باید در برابر این شبیخون موضع بگیریم. فرهنگ اصیل و تفکر واقعی قرآن و سنت معصومین (ع) را تا می توانیم دامن بزنیم. مراقب باشیم محو فرهنگ و تمدن غرب نشویم، چراکه بالاترین مفاهیم و معارف را داریم و نیازمند به غیر نیستیم. در برابر دیگران و تفکرات آنها خود را نبازیم.
ما به مردم دنیا احترام می گذاریم ولی این جمله قرآن را به خاطر داریم که اگر مومن به قرآن و سنت پیامبر اکرم و اهل بیت علیهم السلام باشیم، باید بدانیم که تفکر بالاتری داریم. چون این قرآن کلام الله هست. آنچه که بشریت فراهم می کند، دستاورد بشری است ولی آنچه نور محض هست، قرآن و کلام معصومین هست.
در مرحله اول حفظ دستاوردهای انقلاب، اسلام و اهل بیت (ع) و دوم حفظ همه دستاوردهایی که در این مدت داشتیم و پیشبرد آنچه که در اسلام و نظام نیازمندیم در جهت اهداف الهی. این انتظار من است.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: فرهنگ | بازیگر | بازیگران | انتخابات | انتخابات 96 | انتخابات ریاست جمهوری | انتظار هنرمندان | اهالی فرهنگ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog