ارزش تاریخ خواندن امام موسی کاظم شهادت

ارزش: تاریخ خواندن امام موسی کاظم شهادت امامت شیعه

گت بلاگز وب‌گردی دختری که در شبانه‌روز فقط 90 دقیقه می‌خوابد

هیسکو دختر سه ساله کانادایی است که به سندروم آنجلمن مبتلاست و فقط 90 دقیقه در شبانه‌روز می‌خوابد.

دختری که در شبانه‌روز فقط 90 دقیقه می‌خوابد

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، این بیماری باعث شده است ساعات خواب هیسکو در شبانه روز به شدت کم کردن یابد و به علاوه این دختر توانایی صحبت کردن را نیز از دست بدهد و جهت برقراری ارتباط با دیگران از ایما و اشاره استفاده کند.
هیسکو جنب وجوش و تحرک فروانی دارد و این عنوان علاوه بر مسئله بی خوابی جهت والدین او دردسرهای فراوانی در پی داشته است.

عبارات مهم : زندگی

سندرم آنجلمن(Angelman syndrome) یک ناهنجاری ژنتیکی پیچیده است که در درجهٔ اول روی سیستم عصبی تأثیر می گذارد. از شاخصه های مشخص آن می توان به تأخیر در رشد، پرسشها ذهنی و یادگیری، پرسشها گفتاری شدید و اختلالات حرکتی و تعادل اشاره کرد.
اکثر کودکان مبتلا دچار حملات مکرر عصبی تحت عنوان صرع می شوند و یکی دیگر از مشخصه های بیماران داشتن سر کوچک هست. تأخیر در رشد در شش تا ۱۲ ماهگی به طور چشمگیری قابل تشخیص بوده و دیگر نشانه های ذکر شده است در اوایل دوران خردسالی ظاهر می شوند.
کودک مبتلا به سندرم “آنجلمن” معمولاً واکنش‌ها شاد و دارای لبخند و خنده های مکرر همراه با دست زدن(شادمانی) دارد.
بیش فعالی، در بازه زمانی کوتاه و کشش به سمت آب در این کودکان معمول می باشد. اکثر این کودکان به مشکل می خوابند و خواب کمتر از حد معمول نیاز دارند.
با زیاد کردن سن برانگیختی و هیجان آنان کم می شود و پرسشها خواب نیز رو به زیاد کردن خواهد بود و همچنین در اشخاص مبتلا پرسشها یادگیری و گفتاری شدید در کنار حملات عصبی در کل طول زندگی ادامه خواهد داشت.
افراد بالغ دارای سندرم آنجلمن نشانه بارزی در صورت دارند که می توان تحت عنوان خشن یا ناهنجار توصیف کرد. از شاخصه های معمول دیگر می توان دارا بودن پوست نرم و لطیف، موهای روشن و انحراف جانبی ستون مهره ها را نام برد. امید به زندگی در افراد با این شرایط تقریباً طبیعی است.
سندرم آنجلمن به خاطر از بین بردن کوچکی در بازوی بلند کروموزوم ۱۵ مادری (به ارث رسیده از مادر) به وجود می آید. متاسفانه تا به حال درمانی جهت این بیماری کشف نشده است.
منبع:ایسنا
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: زندگی | کودکان | دختری | سه سال کانادایی | والدین | سیستم عصبی | اختلال حرکتی |

دختری که در شبانه‌روز فقط 90 دقیقه می‌خوابد

دختری که در شبانه‌روز فقط 90 دقیقه می‌خوابد

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog