ارزش تاریخ خواندن امام موسی کاظم شهادت

ارزش: تاریخ خواندن امام موسی کاظم شهادت امامت شیعه

گت بلاگز وب‌گردی نکاتی جهت قشنگ نگه داشتن پاها

پاها هم مثل بقیه قسمت های بدن نیاز به مواظبت دارند به خصوص هنگامی که که تمام روز توی کفش هستن نیاز به مواظبت بیشتری دارند چون روی سلامت تمام بدن تاثیر میزار

نکاتی جهت قشنگ نگه داشتن پاها

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، پاها هم مثل بقیه قسمت های بدن نیاز به مواظبت دارند به خصوص هنگامی که که تمام روز توی کفش هستن نیاز به مواظبت بیشتری دارند چون روی سلامت تمام بدن تاثیر میزارن.
پاها را خشک نگه دارید
یکی از بااهمیت ترین اصول بهداشت خشک نگه داشتن پاهاست چون رطوبت محیط مناسبی جهت رشد قارچ ها ایجاد میکنه. جهت خشک نگه داشتن پاها این کارها را انجام دهید:

عبارات مهم : استفاده

کفش هایی که گزینش می کنید از مواد طبیعی باشند چون باعث می شوند پاها نفس بکشند.
از پوشیدن یک جفت کفش به طور مداوم جلوگیری کنید.
بعد از دوش گرفتن پاها را خشک کنید.
ناخن شست را درست بگیرید
اگر ناخن شست را درست نگیرید داخل پوست رشد میکنه و پوست رو زخم میکنه.
ناخن شست را صاف بگیرید گوشه های ناخن گرد نباشه.
ناخن رو بیش از حد کوتاه نکنید.
ناخن های پا را سالم نگه دارید
با انجام این کارها درد ناخن های داخل پوستی رو کمتر می کنید:
۱ قاشق غذاخوری نمک رو در یک لیتر آب حل کنید و ۱۵ الی ۲۰ دقیقه پاها رو داخل آن قرار بدید. نخ دندان رو زیر لبه ناخن ها قرار بدید و کمی به سمت اوج بکشید. سپس روی ناخن محلول ضدعفونی کننده بزنید و با باند ببیندید. این کار را هر روز انجام بدید تا عفونت پا کاملا از بین بره.
پاها را در آب گرم قرار بدهید
برای این که پاها هر لحظه تمیز قشنگ باشه و پاشنه پا مثل پای فرزند نرم و لطیف بمونه باید هفته ای یک بار پاها رو به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه داخل آب گرم قرار بدید. البته می تونید به آب گرم یکسری مواد مثل روغن مهم و نمک و یا جوش شیرین هم استفاده کنید و بعد به پاها اسکراب بزنید تا سلول های مرده پوست از بین برن.
به پاها مرطوب کننده بزنید
از کرم های حاوی مرطوب کننده مثل وازلین، لانولین و دایمتیکون استفاده کنید. فقط مراقب باشید که بین انگشت ها رو مرطوب نکنید چون باعث ایجاد قارچ میشه.
پاها را ماساژ بدهید
ماساژ پا عالی ترین درمان جهت برطرف خستگی، تقویت گردش خون، سالم نگه داشتن پاهاست. هم می تونید ماساژور مخصوص پا استفاده کنید و هم یه توپ گرد رو زیر پا قرار بدید و اون رو از پاشنه تا انگشت ها به عقب و جلو بچرخونید.
منبع: وب سایت بدونیم
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: استفاده | مرطوب کننده | زیبایی پاها | مراقبت بیشتر | ماساژ |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog