ارزش تاریخ خواندن امام موسی کاظم شهادت

ارزش: تاریخ خواندن امام موسی کاظم شهادت امامت شیعه

گت بلاگز وب‌گردی 12 شبه نظامی تروریست در روسیه دستگیر شدند

12 شبه نظامی افراط گرا وابسته به سازمانی موسوم به «جماعت مجاهدین» که از سوی روسیه تروریستی اعلام شده است هست، در منطقه کالینینگراد خارج از سرزمین مهم این کش

12 شبه نظامی تروریست در روسیه دستگیر شدند

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، بازداشت این افراد بعد از تدابیر امنیتی شدت یافتن شده است به علت واقعه انفجار انتحاری چندی پیش در متروی شهر سن پترزبورگ روسیه انجام شده است که 15 کشته و حدود 60 مجروح برجای گذاشت.

پایگاه خبری اسپوتنیک روز پنجشنبه نوشت: این شرکت تروریستی که به صورت لفظی به جماعت مجاهدین شهرت یافته هست، زیر نظر و به نفع شرکت های تروریستی بین المللی فعالیت می کند.
بازداشت شدگان اتباع کشورهای آسیای میانه معرفی شده است اند ولی نام کشورها اعلام نشده هست.

کالینینگراد بین کشورهای لهستان و لیتوانی در ساحل دریای بالتیک با ۳۰۰ کیلومتر فاصله از خاک روسیه (شرق اروپا) واقع شده است است که تا پیش از جنگ دوم جهانی متعلق به آلمان بود.

دیروز نیز ماموران شرکت امنیت فدرال روسیه دو تروریست داعشی را در جزیره ساخالین در خاور دور این کشور دستگیر کردند.
سازمان امنیت فدرال روسیه اعلام کرد: دو تروریست داعشی در جزیره ساخالین جهت انجام عمل تروریستی آماده شده است بودند که یکی از آنها روس و دیگری شهروند یکی از کشورهای آسیای میانه هست.
روسیه از شروع همکاری نظامی با سوریه علیه تروریسم در مهرماه سال 94 که باعث وارد شدن ضربه های سنگینی به گروههای متفاوت تروریستی شده، نشانه ترساندن قرار گرفته است و جهت پیشگیری از وقوع هر گونه رویدادی، تدابیر امنیتی در شهرهای متفاوت به خاص مسکو اجرا می شود.
تاکنون دهها نفر در پایتخت و دیگر شهرها از جمله سن پترزبورگ و همزمان در مناطق متفاوت قفقازی روسیه به خاص داغستان و جمهوری چچن که از چند سال پیش شاهد فعالیت مردان مسلح و وابستگان گروههای تروریستی فعال در خاورمیانه از جمله داعش هست، دستگیر شده است اند و براساس گزارش های اعلام شده، بعضی از آنان نیز جهت اجرای عملیات تروریستی آماده شده است و دستور گرفته بودند.
درگیری های مردان مسلح با ماموران امنیتی در بعضی مناطق قفقاز روسیه که از شمال غرب دریای خزر تا دریای سیاه را مشمول بر می شود، تاکنون باعث کشته شدن دهها جنگجو، نیروی امنیتی و غیرنظامی شده است هست.
از سوی دیگر، صدها روسی به خاص از جمهوری ها و مناطق قفقازی روسیه در صفوف تروریست های تکفیری به خاص داعش در سوریه و عراق می جنگند که تاکنون شمار زیادی از آنان کشته شده است اند.
تدابیر خاص امنیتی نیز جهت شناسایی و بازداشت این افراد هنگام بازگشت از خارج به روسیه اجرا می شود.
منبع: ایرنا
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: روسیه | بازداشت | تروریست | تروریستی | دریای خزر | تروریست ها | عملیات تروریستی | گروههای تروریستی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog